Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği

Peteklerde kullanım senesine ve kullanılan suyun özelliklerine bağlı olarak kireç, tortu, balçık ve çamurlaşmalar olabilir. Özellikle çamurlaşma durumu yerden ısıtmalı sistemlerde çok sık görülür. Bu sebepler doğrultusunda ısıtma sisteminde; iyi ısınamama ve beraberinde pahalı faturaların oluşumuna neden olur. Peteklerde ısının alanda aynı ölçüde yayılmaması, biriken tortular nedeni ile ısınma sorunlarının başlaması hatta bazı radyatörlerin hiç çalışmaması durumları yaşanır. Oluşan tıkanmaya ek olarak kireçlenme sebebi ile de sıcak su üretimi durur. Ve böylelikle sirkülasyon yapılamaz. Beraberinde sistem çürür hatta çatlaklar oluşur. Bu noktada petek temizliği gündeme oturur.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Profesyonel bir petek temizliği 2 saate yakın sürer. Bu süre içerisinde tesisatın içi temiz su ile yıkanarak içindeki çamurlaşma ve tortular attırılmaya çalışılır. Bu işlem profesyonel bir makine ile yapılır. Her odadaki radyatörde bu işlem yinelenir. Ve böylelikle çamurlaşma ortadan kaldırılır. Aynı zamanda bu temizleme borular içerisindeki kireç, sutaşı ve benzeri tüm maddeleri de yok eder.
Petekler zaman içerisinde tıkanır. Bu tıkanma da yeterli derecede ısınmama sorunlarını ortaya çıkarır. Yüksek ısı elde etmek, kombiden yüksek verim almak için ve her şeyden tasarruf sağlamak için radyatör temizliği mutlaka yapılmalıdır. Petek temizliğinin zamanının geldiği radyatörde sıcaklık seviyelerinin aynı olmaması belirtisi ile kendini gösterir. Isı aynı değilse sirkülâsyonu engelleyen pislikler var demektir. Bu temizliğin tam anlamıyla olması için deneyimli bir elin atılması gereklidir ki, bizler bu işin profesyonel yanıyız. Kullandığımız son teknoloji cihazlarla çamur ya da sorun yaratan diğer maddeleri radyatör içerisinden temizleriz.

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Peteklerinin temizliğine dikkat edilmesi hali ısınma problemlerini ortadan kaldırır, kombinin erken bozulmasını engeller, arıza durumları yaşanmaz. Düzenli bir petek temizliği demek kış aylarında ısınmada problem yaşamamak demektir. Bu nedenle kışa girilmeden bu bakımın yapılması gerektiği önemle vurgulanır.
Petek temizliği aslında çoğu zaman dikkate alınmayan aksine ertelenmemesi gereken bir işlemdir. Biriken atıklar nedeniyle peteklerin içi dolduğundan kombi ne kadar açılırsa açılsın alan ısınmayacaktır. Hatta petekler soğumaya bile başlayacaktır. Yani kombiden istenilen verim alınamayacaktır. Petek temizliği kuşkusuz profesyonel firmaların yapması gereken işlerdendir. Düzenli yapılan petek temizliğinde doğalgaz ve elektrik faturalarına ekstra yük gelmeyecektir. Petek temizliği için tüm önlemleri almak adına bizimle irtibata geçmeniz halinde konusunda uzman personellerimizce gerekli servis hizmeti yapılacaktır.

Kalorifer Tesisatı İçin Petek Temizliği

Kalorifer tesisatı için petek temizliği rutin olarak 2 yılda bir yapılmalıdır. Profesyonel bir ekibin bu işlem için kullandığı makinelerle ve en petek temizliği uygulaması gerçekleştirilir. Ve böylelikle eski sirkülasyon yeniden sağlanır.
Gerekli temizlik işlemlerden sonra artık ısınma problemi ortadan kalkacak ve hatta yakıt tasarrufu bile sağlanacaktır. Yapılan bu işlem peteklerin havasının alınmasıdır. İçinde biriken kalın kir tabakaları temizlenir. Biriken kirler paslanma ve kireçlenme oluşturduğunda petek içindeki su hareket edemez ve düzenli çalışma da engellenmiş olur. Bu tür sorunların yaşanmaması adına 2 ya da 3 yılda bir bu temizliğin yaptırılması önerilir.

KOMBİ TAMİR - BAKIM - ONARIM HİZMETİ 


Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

GARANTİLİ İŞÇİLİK

Kombi tamir, bakım, onarım ve montaj işlemlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz. Yapılan Tüm işçiliği kontrol edip garanti veriyoruz. Bu yüzden en güvenilir kombi servisi biziz.

images

UYGUN FİYAT

İzmir Kombi Servisi olarak minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Hakkmızdan fazlasını talep etmiyoruz, müşterilerizi zor durumda bırakmıyoruz.

images

TECRÜBELİ UZMAN KADRO

Tüm marka ve modellerde resmi belgeye sahip tam donanımlı uzman ekibimizle arıza tespit esnasında yerinde onarım imkanı sunuyoruz. Kombi tamiri ve bakım hizmeti bizim işimiz.

Whatsapp'tan Sor
Tıkla Ara!