VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI

VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI

Kombiniz arıza kodunu mu gösteriyor? Burada en yaygın karşılaşılan bazı arıza kodlarını açıklıyoruz.
Tüm kombi markaları gibi Vaillant'ın kombileri de yerleşik olarak çeşitli hata kodları verebilir.
Bu hata kodlarının amacı, sorunun niteliğini bildirirken ev sahiplerini bir sorun olduğu konusunda uyarmaktır. Her hata kodunun kendine ait bir anlamı vardır.
Bazı Vaillant kombi arızalarını kendiniz küçük müdahalelerle düzeltilebilir, ancak genelde profesyonel kombi teknisyeni tarafından çözülmesi gerekir.


VAİLLANT KOMBİ F27 HATA KODU
Sahte alev-
Elektrikli Bileşenlerde Sızıntı ve Nem - 
Gaz Valfi Hatası - 
Ateşleme Kabloları veya Kıvılcım Elektrodu 
Elektronik kart-


VAİLLANT KOMBİ F28 HATA KODU
Vaillant F28 arızası kısaca kombinin ateşleme yapamadığını belirten arıza kodudur. Kombinizin ateşleme aksamı ve doğal gaz hattıyla ilgili tüm kontrolleri gerçekleştirerek F28 arıza koduyla ilgili çözüm bulunabilmektedir.  Vsillant kombilerde F28 hatası anakart kaynaklı da olabilmektedir. Eğer ki Gaz valfi ve doğalgaz hattınız kontrol edildiyse Vaillant F28 hatasının bir diğer çözüm yolu olarak kombinizin anakartı da kontrol edilmelidir. Kombiniz üç ateşleme denemesinde başarısız olduğunda F28 kodu görüntülenir , bu da kombinin çalışmasını durdurup kapanmasına neden olur. Vaillant kombi F28 hatasını en çok aşağıdaki modellerde vermektedir;
      Vaillant Ecotec F28 Hatası
      Vaillant Turbotec F28 Hatası
      Vaillant VUW F28 Hatası
      Vaillant Eloblock F28 Hatası
      Vaillant Ecofit F28 Hatası


VAİLLANT KOMBİ F22 HATA KODU
Düşük su basıncı, bozuk musluk, tesisat sistemindeki bir kaçak  F22 Vaillant hata kodunu tetikleyebilir veya bunun nedeni bir sistem sızıntısı veya arızalı parça olabilir. Kombinizin doğru su ve hava dengesine sahip olması önemlidir. Bu, kombinin gerektiğinde doğru şekilde sıcak su sağlayabilmesini sağlar.
Düşük su basıncı, ısıtma sisteminizin ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek kadar suyu olmadığında ortaya çıkar. Bu meydana gelirse, kombiniz ateşlenemez, bir F22 tetiklenir ve kombiniz kapanır. Vaillant kombiler için doğru su basıncı 1,5 bardır. Su basıncınızı kombi ekranından öğrenebilirsiniz. Su basıncı 0,3 veya altına düşerse F22 hatası oluşur.

VAİLLANT KOMBİ F29 HATA KODU
Ateşleme Hatası 
Baca Problemi,
Yoğuşma Borusu
Bir F29 Vaillant arıza kodunun birçok olası açıklaması vardır (yani, kombi alevinin sönmesinin birçok olası nedeni).
F29 Vaillant hata kodunun yaygın nedenleri şunlardır:Kombinin içinde doğru şekilde ateşlemeyi önleyen pislikler birikmiş olabilir.
Kombinize uzun yıllardır bakım yapılmadıysa, birikintilerin F29'a yol açması riski artar.
Bunun nedeni, bir brülörün kombi bakımının bir parçası olarak temizlenmesidir. Bu nedenle, yıllarca bakım yapılmaması kir ve toz birikmesine neden olabilir.Gaz basıncınız çok düşükse, F29 arıza koduna neden olabilir.
Kombi alevinin yanmasını sağlamak için doğru gaz basıncı gereklidir. Ayrıca kazanın genel işlemleri için de gereklidir.
Düşük kombi basıncı, yanlış ayarlanmış veya hatalı gaz vanalarının sonucu olma eğilimindedir. Bununla birlikte, bir tıkanıklık veya sızıntı da olasılıklardır.
Diğer bir açıklama ise, kombi alevini ateşlemek için kullanılan elektrotların ve/veya kabloların kırık veya arızalı olmasıdır.
Kombi bacasının amacı, kombi alevinin yanması sonucu oluşan tehlikeli gazları uzaklaştırmaktır.
Baca bir tıkanıklığa uğradığında, istendiği gibi çalışamaz. Bu da kombinin hata vermesine neden olabilir.
Atık sıvıyı çıkarmak için bir yoğuşma borusu kullanılır bunda bir tıkanılık olursa F29 hata kıkoduna neden olabilir.


VAİLLANT KOMBİ F64 HATA KODU
Anakart Arızası
Vaillant F64 arızası cihazın anakartı üzerinde bulunan işlemcinin arızalanması durumunda karşılaşılan bir arıza kodudur.
Sensör Arızası
Vaillant kombiniz F64 arızası verdiğinde ilk olarak kalorifer suyu ve kullanım suyu NTC sensörlerini kontrol etmeniz gerekmektedir.
Su Kacağı Kontrolü
Vaillant kombinizin herhangi bir yerinde su sızıntısı olması cihazınızın sensörlerine su gelmiş olması'da Vaillant kombinizde F64 hatası almanızı sağlayacaktır.


VAİLLANT KOMBİ F75 HATA KODU
Diğer birçok hata kodunun aksine, F75 hatası birden fazla kombi arızasının sonucu olabilir ve bu nedenle teşhis süreci karmaşık olabilir. Bununla birlikte, arızanın iki yaygın olası nedeni;
Su basıncı sensörü ve/veya pompa arızalı
F75 hata kodu, kombi bir basınç sorunu yaşadığında görüntülenir, bu da kombinin kapanmasına veya "kilitlenmesine" neden olur ve kullanıcı arayüzü üzerinden F75 kodunun görüntülenmesine neden olur. Vaillant F75 hata/arıza kodu aşağıdaki Vaillant kombi modellerinde görüntülenmektedir:
Vaillant EcoTec Plus
Vaillant EcoPro
 Vaillant EcoTEC


Vaillant Kombileri Resetleme

Vaillant ecoTEC exclusive Green IQ Kombiyi Resetleme;
Panelin sol üst kısmında açma/kapama düğmesi vardır ve bu düğmeye 3 saniyeden fazla basılı tuttuğunuzda cihaz resetlenir.
Vaillant ecoTEC Pro/Plus Kombiyi Resetleme;
Ekranın alt kısmında bulunan dikdörtgen dört tuşun altında yer alan yuvarlak alev sembolü bulunan tuşa 1 saniye kadar basılı tutulduğunda cihaz resetlenir.
Vaillant ecoTEC Pure Kombiyi Resetleme;
Ekranın hemen sağında yer alan açma/kapama tuşuna (3 sec yazan alev üzerine x işareti olan tuş) 3 saniyeden daha fazla basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz.
Vaillant atmoTEC, turboTEC Pro/Plus Kombiyi Resetleme;
Piyasada bu seriden 2 kombi bulunmaktadır. Eski serilerde ekranın altında yer alan alev üzerine x işareti olan tuşa 3 saniye kadar basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz. Yeni serilerde çevrilebilir ısı ayar düğmesi göreceksiniz. Bu düğmenin hemen sağında yer alan açma/kapama düğmesi vardır ve bu düğmeye 3 saniyeden daha fazla basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz.
Vaillant ecoVIT Kombiyi Resetleme;
Piyasada bu seriden 2 kombi bulunmaktadır. Eski serilerde ekranın altında alev üzerine x işareti olan yuvarlak tuş vardır. Bu tuşa 3 saniye basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz. Yeni serilerde ekranın altında yer alan yuvarlak açma ve kapama tuşu bulunmaktadır. Bu tuşa 3 saniyeden fazla basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz.
Vaillant Vuw Plus Kombiyi Resetleme;
Ekranın alt kısmında bulunan 4 minik tuştan birine bakarsanız alev üzerine x işareti olan tuşu göreceksiniz. Bu tuşa 3 saniye basılı tuttuğunuzda cihazı resetlemiş olursunuz.
Sorunun ne olduğu konusunda herhangi bir şüpheniz varsa, sorunu tespit edip çözüme kavuşması için bizi arayın!
HAKKIMIZDA

Kurumsal bi kombi servisi
mi arıyorsunuz?

Sektöre yıllarını vermiş teknik ekibimiz ile yapılan işlemler sonrasında sürekli servisi aramak istemiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size Sunacaklarımız:


  • HIZLI KOMBİ SERVİSİ
  • GARANTİLİ KOMBİ SERVİSİ
  • FATURALI SERTİFİKALI KOMBİ SERVİSİ

Hemen Bize Ulaşın:
0232 332 22 52

Vaillant Kombi Servisi 1 Yıl Garantili Servis Hizmetleri…                                  

             Arayın!                 Teklif Alın!

Yorumlar (0)

Yorum Yap

images

GARANTİLİ İŞÇİLİK

Kombi tamir, bakım, onarım ve montaj işlemlerini yaptıktan sonra işi şansa bırakmıyoruz. Yapılan Tüm işçiliği kontrol edip garanti veriyoruz. Bu yüzden en güvenilir kombi servisi biziz.

images

UYGUN FİYAT

İzmir Kombi Servisi olarak minimum fiyat maksimum hizmet ilkesi ile çalışıyoruz. Hakkmızdan fazlasını talep etmiyoruz, müşterilerizi zor durumda bırakmıyoruz.

images

TECRÜBELİ UZMAN KADRO

Tüm marka ve modellerde resmi belgeye sahip tam donanımlı uzman ekibimizle arıza tespit esnasında yerinde onarım imkanı sunuyoruz. Kombi tamiri ve bakım hizmeti bizim işimiz.

Whatsapp'tan Sor
Tıkla Ara!